ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7063322
*
nr 706 3322
Spegel
+ konsolbord med stenskiva, höjd: 130+ 73
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2011
kl 17:28:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/8 15:45:48
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 706 3322
Spegel
+ konsolbord med stenskiva, höjd: 130+ 73
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/8 15:45:48 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



